strona głowna
o zalewajce - o radomszczańskiej zalewajce
przepis na zalewajkę
zalewajka wpisana na listę produktów tradycyjnych
zalewajka otrzymała nagrody i certyfikat
Smak zalewajki. Jak smakuje prawdziwa zalewajka?
kulinarny rekord Polski - zalewajka wygrywa
radomszczańską zalewajkę polecają firmy i restaurację
fraszki o zalewajce - fraszki o zupie

jadłospis
strona główna - strony miłośników zalewajki

2014

Restauracje TED i EXCLUSIVE z festiwalowymi tytułami!

Za nami V Ogólnopolski Festiwal Zalewajki w Radomsku. W niedzielę 22 czerwca 2014 r. od godziny 15 w Parku Solidarności trwało częstowanie pyszną zalewajką w stoiskach restauracji: EXCLUSIVE, JUAN, PATIO, TED, WARKA i PRZYSZŁOŚĆ.

Jednocześnie w parku trwałjarmark rękodzieła i produktów regionalnych, wystawa promocyjno – handlowa, otwarty był też pawilon z ekspozycją radomszczańskich producentów z branży meblarskiej. Ponadto na specjalnie przygotowanych stoiskach można było skorzystać z porad dietetyków i specjalistów zdrowego żywienia oraz wziąć udział w konkursach i degustacjach na stoiskach Sponsorów – firmy Prymat i Piekarni-Cukierni Wielgomłyny. Najmłodsi brali udział w konkursieplastycznym"Maluj z MILO i TBS" oraz w „Kreatywnych warsztatach kulinarnych”, podczas których odkrywali nowe smaki i zapachy.

Podczas gdy festiwalowi goście degustowali i głosowali na najlepszy smak radomszczańskiej zalewajki, na scenie zagrał radomszczański zespół AFT 2. Niedzielny występ muzyków przyjęty został z dużym entuzjazmem, a po nim na scenie zaprezentowane zostało festiwalowe jury: przewodniczący - Josef Seeletso, prezydent Radomska Anna Milczanowska, poseł Elżbieta Radziszewska oraz Mirosław Drewniak z Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Jurorzy odwiedzili stoiska wszystkich sześciu restauracji i poddali ocenie serwowaną przez nie zupę, po czym na scenie Gość Specjalny Josef Seeletso ugotował królową zup i poczęstował nią publiczność. Ogłoszenie wyników festiwalowych konkursów poprzedził żywiołowy koncert zespołu MAKABUNDA, w którym na perkusji gra radomszczanin Tomasz Drozdek.

Tytuł Mistrza Radomszczańskiej Zalewajki trafił w tym roku doRestauracji TED, konkurs na Najlepszy Smak Radomszczańskiej Zalewajki wygrała Restauracja EXCLUSIVE. Gratulujemy!

Na zakończenie festiwalu na scenie zaśpiewała Krystyna Giżowska.

Dziękujemy mieszkańcom i gościom za wspólną zabawę, partnerom, patronom i sponsorom za pomoc w organizacji, wolontariuszom z Radomsko24.pl, PCK i Centrum Integracji Młodzieży za liczenie głosów, a mediom za promocję!

 

smakosz logo web 2

„Smakosz Radomszczańskiej Zalewajki”

 

Od 27 stycznia do 2 czerwca 2014 roku trwał konkurs dla klientów restauracji mających w swojej karcie nasz lokalny specjał „Smakosz Radomszczańskiej Zalewajki”, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody. Konkurs polegał na dokonaniu oceny serwowanej zupy poprzez dokończenie zdania konkursowego
„Tutaj radomszczańska zalewajka smakuje najlepiej, ponieważ.......” ,
na specjalnie w tym celu przygotowanym formularzu, a następnie umieszczeniu go w oznaczonej, zamkniętej urnie znajdującej się w lokalu gastronomicznym.
Wyboru zwycięzców konkursu – autorów trzech najciekawszych opinii – dokonali sami właściciele restauracji w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta Radomska, którzy sporządzili stosowną dokumentację.
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 22 czerwca br. w Radomsku podczas Święta Miasta i V Ogólnopolskiego Festiwalu Zalewajki.

Laureaci konkursu

Milenium Gomunice
1.Paulina Tarczyńska, Częstochowa
2.Rafał Masiarek, Gomunice,
3.Daniel Fintek,Tuszynek Majoracki

Hotel TED
1.Marek Lipiek, Poznań
2.Anna Sienkiewicz,Warszawa
3.Ewa Kujawa, Łódź

Zodiak
1.Grażyna Stankiewicz, Radomsko
2.Amanda Kotlarek, Kietlin
3.Robert Warda, Radomsko

PATIO
1.Aneta Kamińska, Kietlin
2.Katarzyna Tadeusiak, Przydatki Przybyszowskie
3.Patrycja Kałuża, Silniczka

PORT Radomsko
1.Żaneta Solarz, Okrajszów
2.Daniel Kaczmarek, Stobiecko Szlacheckie
3.Piotr Wesołowski, Warszawa

Resort Malutkie
1.Piotr Kotecki, Bełchatów,
2.Danuta Kotecka, Bełchatów,
3.Przemysław Kowalski, Łódź

Exclusive
1.Magdalena Rajca,Radomsko
2.Michał Nowakowski, Radomsko
3.Marek Kaczyński, Radomsko

WARKA
1.Rałaf Kamiński, Radomsko
2.Mieczysław Pokora, Radomsko
3.Maria Kapica, Radomsko

EDEN
1.Jan Baryś, Radomsko
2.Marek Jankowski, Radomsko
3.Dominika Krogulec, Radomsko

 

O festiwalu


Przed nami już V edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Zalewajki. W niedzielę 22 czerwca o 13.00 nastąpi otwarcie festiwalu. Jak co roku będą z nami zaprzyjaźnieni już sponsorzy Prymat i Piekarnia - Cukiernia Wielgomłyny.

Radomszczańską zalewajkę, tradycyjny specjał – najsmaczniejszą i najzdrowszą z polskich zup będą gotować restauracje: EXCLUSIVE, JUAN, HOTEL TED***, PATIO, PUB WARKA, PRZYSZŁOŚĆ.

Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu jest JOSEF SEELETSO, który o 17.00 będzie gotował nasz regionalny specjał.

Dla publiczności i wszystkich gości odwiedzających w tym dniu Park Solidarności będą przygotowane liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Zapraszamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarmark Staropolski

W dniach 27-28 czerwca br. w Parku Solidarności odbędzie się Święto Miasta, w ramach którego obchodzić będziemy VI edycję Festiwalu Zalewajki.

Podczas festiwalu królować będzie nasz rodzimy specjał – radomszczańska zalewajka, ale nie zabraknie również innych tradycyjnych smaków zdrowej, polskiej kuchni na zorganizowanym w dniach 27-28 czerwca br. Jarmarku Staropolskim.

Jak co roku na stoiskach będzie można znaleźć pyszne, zdrowe wędliny, miody i produkty pszczelarskie, tradycyjnie wypiekane pachnące chleby, ciasta, sery, chleb ze smalcem domowej roboty oraz aromatyczne przyprawy.

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Jarmarku Staropolskim.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z:

Panią Katarzyną Gałą lub Agnieszką Podolską

tel. 44 685 44 54, kom. 511-234-269

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Formularz do pobrania:

Kwestionariusz zgłoszeniowy - pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
radomsko.plUrząd Miasta Radomsko

tel +48 44 685 44 55  fax +48 44 685 45 13
promocja@radomsko.pl

smakui
regulamin
zgloszenia
kontakt z organizatorami festiwalu zalewajki Radomsko 2012

201520142013
2012

2010